
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Max Collector Current | 1.5 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Power Dissipation | 2.1 W |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 700 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 9 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
Stock: 1492
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15360
Ext.Price$0.15360
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15360 | $0.15360 |
| 10 | $0.13706 | $1.37060 |
| 50 | $0.12230 | $6.11500 |
| 100 | $0.10666 | $10.66600 |
| 500 | $0.09302 | $46.51000 |
| 1000 | $0.08719 | $87.19000 |
| 3000 | $0.08173 | $245.19000 |
